General information
| Year | 2004 - 2008 |
| Brand | Audi |
| Engine | 1.9 TDI (105 HP) |
| Body type | Hatchback |
| Model | A3 Sportback (8P) |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 4286 mm |
| Width | 1765 mm |
| Height | 1423 mm |
| Wheelbase | 2578 |
| Weight | 1423 kg |
| Max width | 1895 kg |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 1896 |
| Engine kw | 77 kw |
| Engine hp | 103 hp |
| Torque | 77 N*m/rpm |
| Fuel supply | Common rail |
| Cylinders | 4 |
| Cylinders diameter | 79,5 mm |
| Valves in cylinders | 2 |
| Gears | 5 |
| Fuel | Diesel |
| Fuel capacity | 55 liters |
| Eco standart | - |
Chassis
| ABS | Yes |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 205/55 R16 |
| Wheels | 6.5J x 16 |
Running Features
| Max speed | 187 km/h |
| Acceleration | 11.7 s |
| Fuel town | 6.6 l/100km |
| Fuel road | 4.2 l/100km |
| Fuel average | 5.1 l/100km |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
11 months ago
5 months ago
4 months ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
25 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
23 days ago
23 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
23 hours ago
22 hours ago
22 hours ago
22 hours ago
22 hours ago
22 hours ago
22 hours ago
22 hours ago
22 hours ago
22 hours ago
hour ago
hour ago
hour ago
hour ago
hour ago
hour ago
hour ago
56 minutes ago
54 minutes ago
51 minutes ago