General information
| Year | 1999 - 2001 |
| Brand | Audi |
| Engine | 2.7 T (380 HP) |
| Body type | Sedan |
| Model | RS4 Avant |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 4525 mm |
| Width | 1799 mm |
| Height | 1350 mm |
| Wheelbase | 2607 |
| Weight | 1350 kg |
| Max width | 2170 kg |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 2671 |
| Engine kw | 279 kw |
| Engine hp | 374 hp |
| Torque | 279 N*m/rpm |
| Fuel supply | Injection |
| Cylinders | 6 |
| Cylinders diameter | 81 mm |
| Valves in cylinders | 5 |
| Gears | 6 |
| Fuel | A-95 |
| Fuel capacity | 62 liters |
| Eco standart | - |
Chassis
| ABS | Yes |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 255/35 R18 |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | 250 km/h |
| Acceleration | 4.9 s |
| Fuel town | 17 l/100km |
| Fuel road | 9 l/100km |
| Fuel average | - |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
11 months ago
10 months ago
10 months ago
10 months ago
6 months ago
6 months ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
28 days ago
28 days ago
28 days ago
28 days ago
28 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
26 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
22 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago