General information
| Year | 2011 - 2012 |
| Brand | BMW |
| Engine | 20i 2.0 AT (184 HP) |
| Body type | SUV |
| Model | X1 I (E84) |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 4454 mm |
| Width | 1789 mm |
| Height | 1545 mm |
| Wheelbase | 2760 |
| Weight | 1545 kg |
| Max width | 2035 kg |
| Boot capacity | 1350 l |
Engine Transmission
| Engine | 1995 |
| Engine kw | 135 kw |
| Engine hp | 181 hp |
| Torque | 135 N*m/rpm |
| Fuel supply | Injection |
| Cylinders | 4 |
| Cylinders diameter | 84 mm |
| Valves in cylinders | 4 |
| Gears | 8 |
| Fuel | - |
| Fuel capacity | 63 liters |
| Eco standart | EURO V |
Chassis
| ABS | - |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 225/50 R17 |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | 205 km/h |
| Acceleration | 7.5 s |
| Fuel town | - |
| Fuel road | - |
| Fuel average | - |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
11 months ago
11 months ago
11 months ago
11 months ago
10 months ago
6 months ago
6 months ago
6 months ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
30 days ago
30 days ago
30 days ago
30 days ago
30 days ago
30 days ago
30 days ago
30 days ago
30 days ago
30 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
29 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
22 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
13 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
21 hours ago
20 hours ago
20 hours ago
20 hours ago
20 hours ago
10 hours ago
9 hours ago
9 hours ago
hour ago
hour ago
hour ago