General information
| Year | 2004 - 2010 |
| Brand | BMW |
| Engine | 30d 3.0d AT (218 HP) 4WD |
| Body type | SUV |
| Model | X3 I (E83) |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 4565 mm |
| Width | 1853 mm |
| Height | 1674 mm |
| Wheelbase | 2795 |
| Weight | - |
| Max width | 2350 kg |
| Boot capacity | 1560 l |
Engine Transmission
| Engine | 2993 |
| Engine kw | 160 kw |
| Engine hp | 214 hp |
| Torque | 160 N*m/rpm |
| Fuel supply | Common rail |
| Cylinders | 6 |
| Cylinders diameter | 84 mm |
| Valves in cylinders | 4 |
| Gears | 6 |
| Fuel | Diesel |
| Fuel capacity | 67 liters |
| Eco standart | - |
Chassis
| ABS | - |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 235/55 R17 |
| Wheels | 8.0 J X 17 |
Running Features
| Max speed | 210 km/h |
| Acceleration | 7.7 s |
| Fuel town | - |
| Fuel road | - |
| Fuel average | - |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
11 months ago
11 months ago
11 months ago
10 months ago
10 months ago
9 months ago
5 months ago
5 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
28 days ago
28 days ago
28 days ago
28 days ago
28 days ago
28 days ago
28 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
25 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
22 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
20 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
20 hours ago
20 hours ago
20 hours ago
20 hours ago
20 hours ago
15 hours ago
15 hours ago
15 hours ago
15 hours ago
15 hours ago
48 minutes ago
42 minutes ago
34 minutes ago
31 minutes ago
28 minutes ago