General information
| Year | 2000 - 2006 |
| Brand | BMW |
| Engine | 3.0 MT (231 HP) 4WD |
| Body type | SUV |
| Model | X5 I (E53) |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 4667 mm |
| Width | 1872 mm |
| Height | 1707 mm |
| Wheelbase | 2820 |
| Weight | 1707 kg |
| Max width | 2600 kg |
| Boot capacity | 1550 l |
Engine Transmission
| Engine | 2979 |
| Engine kw | 169 kw |
| Engine hp | 226 hp |
| Torque | 169 N*m/rpm |
| Fuel supply | Injection |
| Cylinders | 6 |
| Cylinders diameter | 84 mm |
| Valves in cylinders | 4 |
| Gears | 6 |
| Fuel | A-98 |
| Fuel capacity | 93 liters |
| Eco standart | EURO IV |
Chassis
| ABS | - |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 235/65 R17 |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | 215 km/h |
| Acceleration | 8.3 s |
| Fuel town | - |
| Fuel road | - |
| Fuel average | - |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
11 months ago
11 months ago
11 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
9 months ago
8 months ago
8 months ago
8 months ago
8 months ago
7 months ago
7 months ago
7 months ago
6 months ago
6 months ago
6 months ago
5 months ago
2 months ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
29 days ago
27 days ago
27 days ago
27 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
12 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
10 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
9 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
7 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
53 minutes ago
49 minutes ago
46 minutes ago
40 minutes ago
5 minutes ago