General information
| Year | 2009 - 2013 |
| Brand | Citroen |
| Engine | 1.4 AT (75 HP) |
| Body type | Hatchback |
| Model | C3 II |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 3860 mm |
| Width | 1667 mm |
| Height | 1510 mm |
| Wheelbase | 2460 |
| Weight | - |
| Max width | - |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 1360 |
| Engine kw | 55 kw |
| Engine hp | 74 hp |
| Torque | 55 N*m/rpm |
| Fuel supply | Injection |
| Cylinders | 4 |
| Cylinders diameter | - |
| Valves in cylinders | 2 |
| Gears | 4 |
| Fuel | A-95 |
| Fuel capacity | 50 liters |
| Eco standart | EURO IV |
Chassis
| ABS | - |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 175/65 R14; 185/65 R15 |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | - |
| Acceleration | - |
| Fuel town | - |
| Fuel road | - |
| Fuel average | - |
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
2 years ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
year ago
11 months ago
11 months ago
10 months ago
10 months ago
9 months ago
9 months ago
5 months ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
24 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
23 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
21 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
19 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
18 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
16 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
11 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
8 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
6 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
5 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
4 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
3 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
2 days ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
day ago
18 hours ago
18 hours ago
18 hours ago
17 hours ago
17 hours ago
4 hours ago
4 hours ago
4 hours ago
4 hours ago
4 hours ago