General information
| Year | 1993 - 2000 |
| Brand | Daihatsu |
| Engine | 1.3 i TS (75 HP) |
| Body type | Sedan |
| Model | Charade IV Com (G200) |
| Doors | 3 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 3780 mm |
| Width | 1620 mm |
| Height | 1390 mm |
| Wheelbase | 2395 |
| Weight | 1390 kg |
| Max width | 1350 kg |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 1296 |
| Engine kw | 55 kw |
| Engine hp | 74 hp |
| Torque | 55 N*m/rpm |
| Fuel supply | Injection |
| Cylinders | 4 |
| Cylinders diameter | 76 mm |
| Valves in cylinders | 4 |
| Gears | 5 |
| Fuel | A-80 |
| Fuel capacity | 50 liters |
| Eco standart | - |
Chassis
| ABS | Yes |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 155 R 13 S |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | 153 km/h |
| Acceleration | 12.7 s |
| Fuel town | - |
| Fuel road | - |
| Fuel average | 6.7 l/100km |
3 months ago
3 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
18 days ago
15 days ago
15 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago
14 days ago