General information
| Year | 2008 - 2012 |
| Brand | Mercedes-Benz |
| Engine | SL 65 AMG (670 Hp) |
| Body type | Cabrio |
| Model | SL (R230 FL) |
| Doors | - |
| Seats | - |
Body Features
| Length | 4566 mm |
| Width | 1820 mm |
| Height | 1317 mm |
| Wheelbase | 2560 |
| Weight | 1317 kg |
| Max width | 2385 kg |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 5980 |
| Engine kw | 491 kw |
| Engine hp | 658 hp |
| Torque | 491 N*m/rpm |
| Fuel supply | Injection |
| Cylinders | - |
| Cylinders diameter | - |
| Valves in cylinders | - |
| Gears | - |
| Fuel | A-98 |
| Fuel capacity | 80 liters |
| Eco standart | - |
Chassis
| ABS | Yes |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | ????? 255/35R19, 285/30R19 |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | 250 km/h |
| Acceleration | - |
| Fuel town | - |
| Fuel road | - |
| Fuel average | - |
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
23 days ago
23 days ago