General information
| Year | 2012 - |
| Brand | Nissan |
| Engine | 1.5d MT (90 HP) |
| Body type | Hatchback |
| Model | Note II |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
Body Features
| Length | 4083 mm |
| Width | 1691 mm |
| Height | 1551 mm |
| Wheelbase | 2600 |
| Weight | 1551 kg |
| Max width | 1510 kg |
| Boot capacity | 1332 l |
Engine Transmission
| Engine | 1461 |
| Engine kw | 66 kw |
| Engine hp | 88 hp |
| Torque | 66 N*m/rpm |
| Fuel supply | Common rail |
| Cylinders | 4 |
| Cylinders diameter | 76 mm |
| Valves in cylinders | 2 |
| Gears | 5 |
| Fuel | Diesel |
| Fuel capacity | 46 liters |
| Eco standart | EURO V |
Chassis
| ABS | - |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 185/65R15 |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | 179 km/h |
| Acceleration | 11.9 s |
| Fuel town | 4.2 l/100km |
| Fuel road | 3.7 l/100km |
| Fuel average | 3.2 l/100km |
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
19 days ago