General information
| Year | 1991 - 2000 |
| Brand | Suzuki |
| Engine | 1.3 (SF413,AK35) (68 HP) |
| Body type | Cabrio |
| Model | Swift Cabrio (SF413) |
| Doors | 2 |
| Seats | 2 |
Body Features
| Length | 3745 mm |
| Width | 1590 mm |
| Height | 1350 mm |
| Wheelbase | 2265 |
| Weight | 1350 kg |
| Max width | 1080 kg |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 1298 |
| Engine kw | 50 kw |
| Engine hp | 67 hp |
| Torque | 50 N*m/rpm |
| Fuel supply | - |
| Cylinders | 4 |
| Cylinders diameter | 74 mm |
| Valves in cylinders | 2 |
| Gears | 5 |
| Fuel | A-92 |
| Fuel capacity | 40 liters |
| Eco standart | - |
Chassis
| ABS | Yes |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 165/65 R13 S |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | 160 km/h |
| Acceleration | 13 s |
| Fuel town | - |
| Fuel road | - |
| Fuel average | 5.8 l/100km |
2 years ago
3 months ago
3 months ago
3 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
2 months ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
month ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
17 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago
15 days ago