General information
| Year | 2010 - - |
| Brand | Toyota |
| Engine | 1.0i (69Hp) |
| Body type | Estate |
| Model | Passo II |
| Doors | - |
| Seats | - |
Body Features
| Length | 3650 mm |
| Width | 1665 mm |
| Height | 1535 mm |
| Wheelbase | 2440 |
| Weight | 1535 kg |
| Max width | 1185 kg |
| Boot capacity | - |
Engine Transmission
| Engine | 998 |
| Engine kw | 51 kw |
| Engine hp | 68 hp |
| Torque | 51 N*m/rpm |
| Fuel supply | Injection |
| Cylinders | - |
| Cylinders diameter | - |
| Valves in cylinders | - |
| Gears | - |
| Fuel | A-95 |
| Fuel capacity | 40 liters |
| Eco standart | - |
Chassis
| ABS | - |
| Front brakes | - |
| Rear brakes | - |
| Tires | 165/70 R14 |
| Wheels | - |
Running Features
| Max speed | - |
| Acceleration | - |
| Fuel town | - |
| Fuel road | - |
| Fuel average | - |