Genel bilgi
| Yıl | 1995 - 2003 |
| Marka | Ford |
| Motor | 4.0 V6 (155 HP) |
| Vücut tipi | Wagon |
| model | Explorer (U2) |
| Kapılar | 3 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4429 mm |
| Genişlik | 1783 mm |
| Yükseklik | 1714 mm |
| Dingil açıklığı | 2593 |
| Ağırlık | 1714 kg |
| maksimum genişlik | - |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 3958 |
| Motor kw | 114 kw |
| Motor hp | 153 hp |
| dönme momenti | 114 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 6 |
| Silindir çapı | 100 mm |
| Silindirlerde valflar | 2 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 72 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 225/70 R15 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 180 km/h |
| Hızlanma | - |
| Yakıt kasabası | - |
| Yakıt yol | - |
| Yakıt ortalaması | - |