Genel bilgi
| Yıl | 2002 - 2005 |
| Marka | Ford |
| Motor | 1.6 i Duratec 8V (98 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | Focus I Sedan |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4369 mm |
| Genişlik | 1702 mm |
| Yükseklik | 1481 mm |
| Dingil açıklığı | 2615 |
| Ağırlık | - |
| maksimum genişlik | - |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 1597 |
| Motor kw | 72 kw |
| Motor hp | 96 hp |
| dönme momenti | 72 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 4 |
| Silindir çapı | 8207 mm |
| Silindirlerde valflar | 2 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-92 |
| Yakıt Kapasitesi | 53 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 195/60 R15 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 180 km/h |
| Hızlanma | 12.9 s |
| Yakıt kasabası | 9.4 l/100km |
| Yakıt yol | 5.6 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 7 l/100km |