Genel bilgi
| Yıl | 2001 - 2005 |
| Marka | Ford |
| Motor | 2.0 16V (130 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | Focus I Sedan |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4369 mm |
| Genişlik | 1702 mm |
| Yükseklik | 1481 mm |
| Dingil açıklığı | 2615 |
| Ağırlık | 1481 kg |
| maksimum genişlik | 1670 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 1988 |
| Motor kw | 95 kw |
| Motor hp | 127 hp |
| dönme momenti | 95 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 4 |
| Silindir çapı | 84,8 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 55 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 195/60 R 15 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 201 km/h |
| Hızlanma | 9.3 s |
| Yakıt kasabası | 11.8 l/100km |
| Yakıt yol | 7.2 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 8.7 l/100km |