Genel bilgi
| Yıl | 1988 - 1993 |
| Marka | Hyundai |
| Motor | 1.8 (97 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | Sonata I (Y-2) |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4680 mm |
| Genişlik | 1750 mm |
| Yükseklik | 1410 mm |
| Dingil açıklığı | 2650 |
| Ağırlık | 1410 kg |
| maksimum genişlik | - |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 1796 |
| Motor kw | 71 kw |
| Motor hp | 95 hp |
| dönme momenti | 71 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 4 |
| Silindir çapı | 80,6 mm |
| Silindirlerde valflar | 2 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 60 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 185/70 R14 |
| Tekerlekler | 5.5J x 14 |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 180 km/h |
| Hızlanma | - |
| Yakıt kasabası | 11.4 l/100km |
| Yakıt yol | 6.7 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 8.8 l/100km |