Genel bilgi
| Yıl | 1996 - 1998 |
| Marka | Hyundai |
| Motor | 3.0i V6 (146Hp) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | Sonata III |
| Kapılar | - |
| Koltuklar | - |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4700 mm |
| Genişlik | 1770 mm |
| Yükseklik | 1410 mm |
| Dingil açıklığı | 2700 |
| Ağırlık | 1410 kg |
| maksimum genişlik | 1860 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 2972 |
| Motor kw | 107 kw |
| Motor hp | 143 hp |
| dönme momenti | 107 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | - |
| Silindir çapı | 91,1 mm |
| Silindirlerde valflar | - |
| Gears | - |
| Yakıt | A-92 |
| Yakıt Kapasitesi | 65 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 205/60 R15 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 200 km/h |
| Hızlanma | 10.1 s |
| Yakıt kasabası | 16.8 l/100km |
| Yakıt yol | 8.8 l/100km |
| Yakıt ortalaması | - |