Genel bilgi
| Yıl | 1998 - 2001 |
| Marka | Hyundai |
| Motor | 2.5 V6 (160 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | Sonata IV |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4710 mm |
| Genişlik | 1818 mm |
| Yükseklik | 1410 mm |
| Dingil açıklığı | 2700 |
| Ağırlık | 1410 kg |
| maksimum genişlik | 1910 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 2494 |
| Motor kw | 117 kw |
| Motor hp | 157 hp |
| dönme momenti | 117 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 6 |
| Silindir çapı | 84 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 65 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 205/60 R15 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 220 km/h |
| Hızlanma | 8.5 s |
| Yakıt kasabası | 13.5 l/100km |
| Yakıt yol | 7.4 l/100km |
| Yakıt ortalaması | - |