Genel bilgi
| Yıl | 2001 - 2004 |
| Marka | Hyundai |
| Motor | 2.0 i (131 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | Sonata V |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4747 mm |
| Genişlik | 1820 mm |
| Yükseklik | 1422 mm |
| Dingil açıklığı | 2700 |
| Ağırlık | 1422 kg |
| maksimum genişlik | 2020 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 1997 |
| Motor kw | 96 kw |
| Motor hp | 129 hp |
| dönme momenti | 96 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 4 |
| Silindir çapı | 85 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 65 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 205/65 R15 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 195 km/h |
| Hızlanma | 13.3 s |
| Yakıt kasabası | 12.4 l/100km |
| Yakıt yol | 7.1 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 9 l/100km |