Genel bilgi
| Yıl | 1989 - 1998 |
| Marka | Land Rover |
| Motor | 3.5 i V8 (3 dr) (166 HP) |
| Vücut tipi | SUV |
| model | Discovery I |
| Kapılar | 3 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4520 mm |
| Genişlik | 1795 mm |
| Yükseklik | 1915 mm |
| Dingil açıklığı | 2540 |
| Ağırlık | 1915 kg |
| maksimum genişlik | 2720 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 3532 |
| Motor kw | 122 kw |
| Motor hp | 163 hp |
| dönme momenti | 122 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 8 |
| Silindir çapı | 88,9 mm |
| Silindirlerde valflar | 2 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 82 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 205 R16 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 163 km/h |
| Hızlanma | 12.8 s |
| Yakıt kasabası | 18.6 l/100km |
| Yakıt yol | 11.7 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 15.7 l/100km |