Genel bilgi
| Yıl | 1998 - 2004 |
| Marka | Land Rover |
| Motor | 4.0 i V8 (185 HP) |
| Vücut tipi | SUV |
| model | Discovery II |
| Kapılar | 5 |
| Koltuklar | 7 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4710 mm |
| Genişlik | 1860 mm |
| Yükseklik | 1890 mm |
| Dingil açıklığı | 2540 |
| Ağırlık | 1890 kg |
| maksimum genişlik | 2750 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 3947 |
| Motor kw | 136 kw |
| Motor hp | 182 hp |
| dönme momenti | 136 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 8 |
| Silindir çapı | 94 mm |
| Silindirlerde valflar | 2 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-92 |
| Yakıt Kapasitesi | 95 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 235/70 R16 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 170 km/h |
| Hızlanma | 11.7 s |
| Yakıt kasabası | 23.3 l/100km |
| Yakıt yol | 12.7 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 16.6 l/100km |