Genel bilgi
| Yıl | 2004 - - |
| Marka | Land Rover |
| Motor | 4.4 i V8 32V (295 HP) |
| Vücut tipi | SUV |
| model | Discovery III |
| Kapılar | 5 |
| Koltuklar | 7 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4835 mm |
| Genişlik | 2009 mm |
| Yükseklik | 1887 mm |
| Dingil açıklığı | 2885 |
| Ağırlık | 1887 kg |
| maksimum genişlik | 3230 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 4394 |
| Motor kw | 216 kw |
| Motor hp | 289 hp |
| dönme momenti | 216 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 8 |
| Silindir çapı | 88 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | - |
| Yakıt | A-98 |
| Yakıt Kapasitesi | 86 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 255/55 R19 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 195 km/h |
| Hızlanma | 8.6 s |
| Yakıt kasabası | 20.9 l/100km |
| Yakıt yol | 11.6 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 15 l/100km |