Genel bilgi
| Yıl | 1978 - 1998 |
| Marka | Tatra |
| Motor | 3.5 i V8 16V (168 HP) |
| Vücut tipi | Sedan |
| model | T623 |
| Kapılar | 4 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 5025 mm |
| Genişlik | 1800 mm |
| Yükseklik | 1505 mm |
| Dingil açıklığı | 3130 |
| Ağırlık | 1505 kg |
| maksimum genişlik | 2260 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 3495 |
| Motor kw | 123 kw |
| Motor hp | 165 hp |
| dönme momenti | 123 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 8 |
| Silindir çapı | 85 mm |
| Silindirlerde valflar | 2 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 72 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | - |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 205/55-225/50 R16 V |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 190 km/h |
| Hızlanma | 12.2 s |
| Yakıt kasabası | - |
| Yakıt yol | - |
| Yakıt ortalaması | 12.5 l/100km |