Genel bilgi
| Yıl | 1989 - 1994 |
| Marka | Toyota |
| Motor | 2.0 i 16V Turbo 4WD (208 HP) |
| Vücut tipi | Coupe |
| model | Celica (T18) |
| Kapılar | 3 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4420 mm |
| Genişlik | 1690 mm |
| Yükseklik | 1300 mm |
| Dingil açıklığı | 2525 |
| Ağırlık | 1300 kg |
| maksimum genişlik | 1890 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 153 kw |
| Motor hp | 205 hp |
| dönme momenti | 153 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 4 |
| Silindir çapı | 86 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 5 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 60 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 205/60 R14 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 230 km/h |
| Hızlanma | 7.8 s |
| Yakıt kasabası | 12.1 l/100km |
| Yakıt yol | 7.4 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 9.4 l/100km |