Genel bilgi
| Yıl | 2005 - - |
| Marka | Volkswagen |
| Motor | 3.2 i V6 24V (241 HP) |
| Vücut tipi | SUV |
| model | Touareg 7L |
| Kapılar | 5 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4754 mm |
| Genişlik | 1928 mm |
| Yükseklik | 1726 mm |
| Dingil açıklığı | 2855 |
| Ağırlık | 1726 kg |
| maksimum genişlik | 2945 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 3189 |
| Motor kw | 177 kw |
| Motor hp | 237 hp |
| dönme momenti | 177 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 6 |
| Silindir çapı | 84 mm |
| Silindirlerde valflar | 4 |
| Gears | 6 |
| Yakıt | A-98 |
| Yakıt Kapasitesi | 100 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 235/65 R17 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 206 km/h |
| Hızlanma | 9.8 s |
| Yakıt kasabası | 18.6 l/100km |
| Yakıt yol | 10.6 l/100km |
| Yakıt ortalaması | - |