Genel bilgi
| Yıl | 2003 - - |
| Marka | Volkswagen |
| Motor | 4.2 i V8 32V (350 HP) Trip. |
| Vücut tipi | SUV |
| model | Touareg 7L |
| Kapılar | 5 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4754 mm |
| Genişlik | 1928 mm |
| Yükseklik | 1726 mm |
| Dingil açıklığı | 2855 |
| Ağırlık | 1726 kg |
| maksimum genişlik | 2950 kg |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 4172 |
| Motor kw | 246 kw |
| Motor hp | 330 hp |
| dönme momenti | 246 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Injection |
| Silindirler | 8 |
| Silindir çapı | 84,5 mm |
| Silindirlerde valflar | 5 |
| Gears | 6 |
| Yakıt | A-95 |
| Yakıt Kapasitesi | 100 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 255/60 R17 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 234 km/h |
| Hızlanma | 7.5 s |
| Yakıt kasabası | 19.7 l/100km |
| Yakıt yol | 10.7 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 14 l/100km |