Genel bilgi
| Yıl | 2002 - - |
| Marka | Volkswagen |
| Motor | 5.0 V10 TDI (313 HP) |
| Vücut tipi | SUV |
| model | Touareg 7L |
| Kapılar | 5 |
| Koltuklar | 5 |
Vücut Özellikleri
| uzunluk | 4754 mm |
| Genişlik | 1928 mm |
| Yükseklik | 1703 mm |
| Dingil açıklığı | 2865 |
| Ağırlık | - |
| maksimum genişlik | - |
| Önyükleme kapasitesi | - |
Motor Şanzıman
| Motor | 4921 |
| Motor kw | 230 kw |
| Motor hp | 308 hp |
| dönme momenti | 230 N*m/rpm |
| Yakıt tedariği | Common rail |
| Silindirler | 10 |
| Silindir çapı | 81 mm |
| Silindirlerde valflar | 2 |
| Gears | - |
| Yakıt | Diesel |
| Yakıt Kapasitesi | 100 liters |
| Eko standart | - |
şasi
| ABS | Yes |
| Ön frenler | - |
| Arka frenler | - |
| Lastikler | 255/55 R18 |
| Tekerlekler | - |
Koşu Özellikleri
| Max hız | 225 km/h |
| Hızlanma | 7.8 s |
| Yakıt kasabası | 16.6 l/100km |
| Yakıt yol | 9.8 l/100km |
| Yakıt ortalaması | 12.2 l/100km |